• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
    • dindersindeyiz@gmail.com
    • Çalışmalarınızı gönderin sitemizde yayınlayalım...

İSTİKLAL ORTAOKULU TÜBİTAK BİLİM FUARI-20182017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında İsitikla Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından 9 Mayıs 2018 tarihinde 31 projeli bilim fuarı kapılarını ziyaretcilerine açtı.Fuar açıldığı andan itibaren sinop halkından yoğun ilgi gördü.Öğrenciler hazırlamış oldukları projeleri heyecanla ziyaretcilere anlattı.Bilim fuarı açılışında okul müdürümüz Hüseyin BAŞOĞLU aşağıdaki konuşmayı yaparak projeleri hayata geçiren öğrenci ve danışman öğretmenlere sonsuz teşekkürlerini iletti.İlgili konuşma metninden alıntıdır...

 Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Şube Müdürleri, Okul Müdürü arkadaşlarım , Değerli öğretmen arkadaşlarım Kıymetli Veliler ve Sevgili öğrenciler!

 TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Eğitim üretim ile olur. Üretim de bilimle olur. Biz gençliğimizi iyi yetiştirirsek, onları bilime yönlendirirsek Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olur. Sizler ne kadar donanımlı olursanız o kadar başarı olursunuz.. Türkiye yabancıların geliştirdiği buluşlarla değil Türk insanın buluşlarıyla tüm dünyaya örnek olsun.

"Hızla gelişen ülkemizin yerli ve milli ilkesinden yola çıkarak bilimsel çalışmalara ağırlık vermemiz kaçınılmaz bir gerçektir. 6 Ekim 1926 da yerli uçağını   29 EKİM 1961 de yerli otomobilini  yapan günümüzde de yerli ihasını , silahını yapan Türkiye  bununu yapabileceğini göstermiştir. 

 Bilim adamlarımız, bilimle uğraşan insanlar ülkemizin gerçeklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan bilimsel çalışmalara ağırlık vererek ülkemizin kalkınma düzeyine olumlu etki yapmalıdırlar. Milli ve manevi duygularla yoğrulmuş bilim adamlarının yetişmesine katkı sağlamak hepimizin en temel görevlerinden biri olmalıdır

 Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda Fen ve teknoloji alanında6 proje, Türkçe  alanında 3 proje, Sosyal Bilgiler alanında 5 proje, matematik alanında 2 proje, İngilizce  alanında9 proje, Teknoloji ve Tasarım  alanında 2 proje,Bilgi  teknolojileri alanında 2 proje Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında  2 proje olmak üzere toplam 31 projeyi 62 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular

 Öğrencilerimiz projelerinde fen ,bilim ve teknoloji konularında araştırmalar yaptıkları gibi milli ve manevi değerlerimizi önceleyen çevremizdeki  kimsesi olmayan yaşlıları ve okulumuzdan mezun olanları  ziyaret , yardımlaşma ilgili projeler  ,çağımızın hastalığı olan israf,atık malzemelerden malzeme üretmek ,camilerimizi ve çevremizdeki ecdadımızın bıraktığı tarihi ve kültürel yerleri tanıtmak ,unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımız  gibi sosyal projeler de  öğrencilerimizin çalışmaları arasında yer almaktadır.

, “Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.782 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.67455.6973
Euro6.27036.2955
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
28° 30° 23°
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret209487