• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
1 YIILIK VİP ÜYELİK İÇİN BAĞIŞ 10 TL
Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açıktır.Sitemizin VİP Modüllerinden yararlanmak için lütfen 10 TL BAĞIŞ yaparak sitemize üye olunuz...
6.5.1.DİNİ DEĞERLERİMİZ
Toplumumuzu birleştiren bazı temel değerler vardır. Bunların başında dinî ve millî değerlerimiz gelir. Bu değerler; milletimizin varlığını sürdürmesinde, birlik ve bütünlüğünü güçlü bir şekilde devam ettirmesinde, kaynaşmasında çok önemli rol oynamaktadır.
4.5.İSLAM DİNİ VE TEMİZLİK
Dinimiz temizliğe çok önem vermiş ve insanların her bakımdan temiz olmalarını öğütlemiştir. Yüce Allah (c.c.) Kur’an’da, “... Allah da çok temizlenenleri sever.” buyurarak temizliğe önem veren kişilerin Allah’ın (c.c.) hoşnutluğunu ve sevgisini kazanacağı belirtilmiştir.
5.5.1.MİMARİMİZDEKİ DİNİN İZLERİ
Kültürün önemli bir ögesi olarak din; sanattan estetiğe, edebiyattan musikiye, mimariden örf ve âdetlere kadar hayatın her alanında etkilidir.
7.5.2A-İNANÇLA İLGİLİ-İTİKADİ YORUMLAR
İtikat: Kişinin Yüce Allah, insan ve evren hakkındaki düşünce ve anlayışları anlamına gelen itikat; dünyada ve ahirette insanların mutlu olmaları için Allah’ın (c.c.) göndermiş olduğu kuralların hepsini kesin bir şekilde kabullenmesini ve inanmasını ifade etmektedir.
7.5.2B-FIKHİ YORUMLAR
Fıkıh: Bir şeyi bilmek, iyi ve tam anlamak, derinlemesine kavramak anlamlarına gelir. Fıkıh, İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata ilişkin hükümlerini bilmeyi ifade eder. Bu alanlarla ilgili ilim dalının da adıdır.
8.5.4.HZ.NUH(A.S)
Nuh (a.s.), Kur’an’da adı sıkça geçen bir peygamberdir. Aynı zamanda onun adını taşıyan bir sure vardır. Bununla birlikte ülü'l-azm olarak bahsedilen beş büyük peygamberden biri ve bunların ilkidir.
8.5.3.KUR'AN'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Kur’an-ı Kerim hak ile batılı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran bir kitaptır. Onun bu özelliği furkan ismiyle belirtilmiştir.
8.5.2.KUR'AN'IN ANA KONULARI
Kur'an-ın ana konuları :İnanç,İbadet,Ahlak,Kıssalar,Muamelat...Dosyayı indirmek için üye girişi yapınız.
7.5.ÜNİTE:İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR
“Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.” (Rûm suresi, 22. ayet.)
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

İSTİKLAL ORTAOKULU TÜBİTAK BİLİM FUARI-20182017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında İsitikla Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından 9 Mayıs 2018 tarihinde 31 projeli bilim fuarı kapılarını ziyaretcilerine açtı.Fuar açıldığı andan itibaren sinop halkından yoğun ilgi gördü.Öğrenciler hazırlamış oldukları projeleri heyecanla ziyaretcilere anlattı.Bilim fuarı açılışında okul müdürümüz Hüseyin BAŞOĞLU aşağıdaki konuşmayı yaparak projeleri hayata geçiren öğrenci ve danışman öğretmenlere sonsuz teşekkürlerini iletti.İlgili konuşma metninden alıntıdır...

 Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Şube Müdürleri, Okul Müdürü arkadaşlarım , Değerli öğretmen arkadaşlarım Kıymetli Veliler ve Sevgili öğrenciler!

 TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Eğitim üretim ile olur. Üretim de bilimle olur. Biz gençliğimizi iyi yetiştirirsek, onları bilime yönlendirirsek Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olur. Sizler ne kadar donanımlı olursanız o kadar başarı olursunuz.. Türkiye yabancıların geliştirdiği buluşlarla değil Türk insanın buluşlarıyla tüm dünyaya örnek olsun.

"Hızla gelişen ülkemizin yerli ve milli ilkesinden yola çıkarak bilimsel çalışmalara ağırlık vermemiz kaçınılmaz bir gerçektir. 6 Ekim 1926 da yerli uçağını   29 EKİM 1961 de yerli otomobilini  yapan günümüzde de yerli ihasını , silahını yapan Türkiye  bununu yapabileceğini göstermiştir. 

 Bilim adamlarımız, bilimle uğraşan insanlar ülkemizin gerçeklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan bilimsel çalışmalara ağırlık vererek ülkemizin kalkınma düzeyine olumlu etki yapmalıdırlar. Milli ve manevi duygularla yoğrulmuş bilim adamlarının yetişmesine katkı sağlamak hepimizin en temel görevlerinden biri olmalıdır

 Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda Fen ve teknoloji alanında6 proje, Türkçe  alanında 3 proje, Sosyal Bilgiler alanında 5 proje, matematik alanında 2 proje, İngilizce  alanında9 proje, Teknoloji ve Tasarım  alanında 2 proje,Bilgi  teknolojileri alanında 2 proje Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında  2 proje olmak üzere toplam 31 projeyi 62 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular

 Öğrencilerimiz projelerinde fen ,bilim ve teknoloji konularında araştırmalar yaptıkları gibi milli ve manevi değerlerimizi önceleyen çevremizdeki  kimsesi olmayan yaşlıları ve okulumuzdan mezun olanları  ziyaret , yardımlaşma ilgili projeler  ,çağımızın hastalığı olan israf,atık malzemelerden malzeme üretmek ,camilerimizi ve çevremizdeki ecdadımızın bıraktığı tarihi ve kültürel yerleri tanıtmak ,unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımız  gibi sosyal projeler de  öğrencilerimizin çalışmaları arasında yer almaktadır.

, “Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.742 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.69875.7216
Euro6.40416.4298
Hava Durumu
Anlık
Yarın
28° 30° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam108
Toplam Ziyaret194827