• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Değerlerimiz sınıf içi afiş çalışması


‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’ projesi kapsamında İngiltere’deki Barrett 

Values Center’ın metodolojisi kullanılarak

KONDA Araştırma Şirketi tarafından Ekim 2016’da İstanbul’dan 1806 kişiyle birebir görüşme yöntemiyle toplum olarak önemsediğimiz kavramların neleri içerdiğinin cevabı arandı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre kişisel değerlerde ilk on sırayı adalet, ahlak, aile, hoşgörü, dürüstlük, saygı, namus, güven, arkadaşlık ve merhamet kavramları aldı. Araştırmaya katılanların yarısından fazlası sosyal bir değer olan adaleti işaretledi.
Peki arzulanan kültürel değerler neler? Katılanların Türkiye’de görmek istedikleri değerlerde ilk on sırayı adalet, ahlak, güven, saygı, huzur, eşitlik, refah, dürüstlük, aile ve çevre bilinci alıyor. Buradaki 10 değerin 6’sının kişisel değerlerle aynı olduğu görülüyor: Adalet, ahlak, güven, saygı, dürüstlük ve aile. Değerlerin düzeyler arasında dağılımına bakıldığında insanların gelecekte daha bütüncül bir yaklaşım görmek istedikleri ortaya konuluyor. Arzulanan değerler, yaşam kalitesini ve diğer insanlara davranış standartlarını yükseltmenin önemini gösteriyor.          

ALINTI : HÜRRİYET GAZETESİ 23.05.2017
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
782 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31035.3316
Euro6.02216.0462
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam246
Toplam Ziyaret152767