• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
1 YIILIK VİP ÜYELİK İÇİN BAĞIŞ 10 TL
Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açıktır.Sitemizin VİP Modüllerinden yararlanmak için lütfen 10 TL BAĞIŞ yaparak sitemize üye olunuz...
6.5.1.DİNİ DEĞERLERİMİZ
Toplumumuzu birleştiren bazı temel değerler vardır. Bunların başında dinî ve millî değerlerimiz gelir. Bu değerler; milletimizin varlığını sürdürmesinde, birlik ve bütünlüğünü güçlü bir şekilde devam ettirmesinde, kaynaşmasında çok önemli rol oynamaktadır.
4.5.İSLAM DİNİ VE TEMİZLİK
Dinimiz temizliğe çok önem vermiş ve insanların her bakımdan temiz olmalarını öğütlemiştir. Yüce Allah (c.c.) Kur’an’da, “... Allah da çok temizlenenleri sever.” buyurarak temizliğe önem veren kişilerin Allah’ın (c.c.) hoşnutluğunu ve sevgisini kazanacağı belirtilmiştir.
5.5.1.MİMARİMİZDEKİ DİNİN İZLERİ
Kültürün önemli bir ögesi olarak din; sanattan estetiğe, edebiyattan musikiye, mimariden örf ve âdetlere kadar hayatın her alanında etkilidir.
7.5.2A-İNANÇLA İLGİLİ-İTİKADİ YORUMLAR
İtikat: Kişinin Yüce Allah, insan ve evren hakkındaki düşünce ve anlayışları anlamına gelen itikat; dünyada ve ahirette insanların mutlu olmaları için Allah’ın (c.c.) göndermiş olduğu kuralların hepsini kesin bir şekilde kabullenmesini ve inanmasını ifade etmektedir.
7.5.2B-FIKHİ YORUMLAR
Fıkıh: Bir şeyi bilmek, iyi ve tam anlamak, derinlemesine kavramak anlamlarına gelir. Fıkıh, İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata ilişkin hükümlerini bilmeyi ifade eder. Bu alanlarla ilgili ilim dalının da adıdır.
8.5.4.HZ.NUH(A.S)
Nuh (a.s.), Kur’an’da adı sıkça geçen bir peygamberdir. Aynı zamanda onun adını taşıyan bir sure vardır. Bununla birlikte ülü'l-azm olarak bahsedilen beş büyük peygamberden biri ve bunların ilkidir.
8.5.3.KUR'AN'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Kur’an-ı Kerim hak ile batılı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran bir kitaptır. Onun bu özelliği furkan ismiyle belirtilmiştir.
8.5.2.KUR'AN'IN ANA KONULARI
Kur'an-ın ana konuları :İnanç,İbadet,Ahlak,Kıssalar,Muamelat...Dosyayı indirmek için üye girişi yapınız.
7.5.ÜNİTE:İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR
“Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.” (Rûm suresi, 22. ayet.)
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

LGS'de nelere dikkat etmeliyim ?


LGS ÖNCESİ,SONRASI

Bugüne kadar birçok sınava girdiniz. LGS sonuçta bugüne kadar öğrendiklerinizi kapsayan bir sınav. Sorulacak olan soruların hepsinin mutlaka işlenen ders konularından olacağını biliyorsunuz. Siz de buna göre gerekli çabayı harcayarak hazırlıklarınızı yeteneğiniz  ölçüsünde yapmaya çalıştınız ve yapmaya devam edeceksiniz.

  Bir dönüm noktasındasınız. Gelecekte alacağım yol belirlenecek. Ancak şunu biliyorsunuz ki her şeyin sonu bu yıl gireceğiniz LGS’ ye bağlı değil. İstediğiniz sonucu alamamanız söz konusu olursa eksiklerinizi belirleyip gidererek ilgi, kişilik değerlerinize ve yeteneklerinize uygun  lise öğrenimine devam edeceksiniz.

Gençsiniz, zamanınız var ve sınavın bir amaç değil bir araç olduğunu biliyorsunuz. Başarısızlığı değil başarıyı istediğinize ve LGS bir fırsat olduğuna göre bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Bunun için: ‘BEN’

1. Bildiklerimi yapacağıma inanıyorum. LGS’de başarılı olamasam da başka alanlarda başarılı olarak mutlu olabilirim.

2. “Arkadaşlarımdan daha yüksek puan almalıyım” düşüncesi sonuçsuz bir düşüncedir. Esas olan kendi yapabileceklerimi gerçekleştirmemdir.

3. Başkalarının benden beklentilerini çok önemsemiyorum. Kendi isteklerimi gerçekleştirirsem dolaylı olarak beklentilere de yanıt vermiş olurum.

4. Sevilen birisiyim. Ben, ben olduğum için seviliyorum. Sınav sonucu ne olursa olsun yine sevileceğim.

5. Kendimi akılsız, zekasız ve yeteneksiz görmüyorum. 

Sinop İstiklal Ortaokulu rehber öğretmeni Hanife AYHAN tarafında hazırlamış olan PDF formatındaki LGS'de nelere dikkat etmeliyim ? broşürünün tamamını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.


 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
90 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret184509