• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

LGS'de nelere dikkat etmeliyim ?


LGS ÖNCESİ,SONRASI

Bugüne kadar birçok sınava girdiniz. LGS sonuçta bugüne kadar öğrendiklerinizi kapsayan bir sınav. Sorulacak olan soruların hepsinin mutlaka işlenen ders konularından olacağını biliyorsunuz. Siz de buna göre gerekli çabayı harcayarak hazırlıklarınızı yeteneğiniz  ölçüsünde yapmaya çalıştınız ve yapmaya devam edeceksiniz.

  Bir dönüm noktasındasınız. Gelecekte alacağım yol belirlenecek. Ancak şunu biliyorsunuz ki her şeyin sonu bu yıl gireceğiniz LGS’ ye bağlı değil. İstediğiniz sonucu alamamanız söz konusu olursa eksiklerinizi belirleyip gidererek ilgi, kişilik değerlerinize ve yeteneklerinize uygun  lise öğrenimine devam edeceksiniz.

Gençsiniz, zamanınız var ve sınavın bir amaç değil bir araç olduğunu biliyorsunuz. Başarısızlığı değil başarıyı istediğinize ve LGS bir fırsat olduğuna göre bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Bunun için: ‘BEN’

1. Bildiklerimi yapacağıma inanıyorum. LGS’de başarılı olamasam da başka alanlarda başarılı olarak mutlu olabilirim.

2. “Arkadaşlarımdan daha yüksek puan almalıyım” düşüncesi sonuçsuz bir düşüncedir. Esas olan kendi yapabileceklerimi gerçekleştirmemdir.

3. Başkalarının benden beklentilerini çok önemsemiyorum. Kendi isteklerimi gerçekleştirirsem dolaylı olarak beklentilere de yanıt vermiş olurum.

4. Sevilen birisiyim. Ben, ben olduğum için seviliyorum. Sınav sonucu ne olursa olsun yine sevileceğim.

5. Kendimi akılsız, zekasız ve yeteneksiz görmüyorum. 

Sinop İstiklal Ortaokulu rehber öğretmeni Hanife AYHAN tarafında hazırlamış olan PDF formatındaki LGS'de nelere dikkat etmeliyim ? broşürünün tamamını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.


 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
41 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam363
Toplam Ziyaret162452