• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Veliler için ders çalışma yöntemleriDeğerli Velilerim,

         Bu broşürdeki ders çalışma yöntem ve teknikler hakkındaki bilgiler, çocuğunuza sağlıklı ders çalışma alışkanlığı kazandırabilmeniz ve çocuğunuzun ders başarısını destekleyebilmeniz amacı ile hazırlanmıştır.

VELİLER İÇİN DERS ÇALIŞMA YÖNTEMLERİNİ BİLMEK ÖNEMLİDİR...

Ön ergenlik / ergenlik dönemindeki  bireyin beyni boş bir araziye benzer. Beyin hacminin en büyük olduğu yaşlardır. Ama akılcı düşünme konusunda ön ergen/ergen beyni oldukça yetersizdir. Kendini tehlikeye atabilecek davranışların nedeni budur. Bununla birlikte cinsiyet hormonlarının da etkisinin artması ergenliği birey  ve anne babaları için oldukça zor bir hale getirebilir.

     Bu zorlu dönemde sabırla ergenle çatışmadan sorunlara çözüm bulmaya çalışınız. Kuracağınız sağlıklı iletişim,  çocukluktan yetişkin bir birey olma yolunda ilk önemli ihtiyacı özgürlük olan ergen bireyle çatışmayı önleyecektir. Hem birey olarak varlığını hem de kendini koruması için kendisine gerekli olan bilgi ve sınırları baskıdan uzak, fakat aşırı gevşek olmayan bir tutumla yaklaşarak açıklamanız doğru olacaktır.

Tüm bu olumsuzluğa karşın ergenlik dönemi beynin gelişmeye en açık olduğu zaman dilimidir.  Bu nedenle her bir öğrencinin ilgi yetenekleri doğrultusunda öncelikle bir enstrüman çalması yönünde yönlendiriniz. Eğer ilgi ve yeteneği müzik yönünde değilse sportif, kültür sanat etkinlikleri ve akıl oyunları gibi beynin akılcı düşünme becerisini arttıran etkinliklere yönlendiriniz.

 Öğrencinin isteğine ve ailenin şartlarına göre bir veya iki etkinliğe devamı faydayı arttıracaktır. Özellikle enstrüman çalmak beyinin akılcı düşünme becerisinin gelişmesinde çok ama çok etkin bir rol oynamaktadır. Çocuklarınızın geliştiren akılcı düşünme becerisini arttıran bu etkinlikler aynı zamanda ders başarısını da arttıracaktır.

Sinop İstiklal Ortaokulu rehber öğretmeni Hanife AYHAN tarafında hazırlamış olan PDF formatındaki  veliler için ders çalışma yöntemleri broşürünün tamamını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
64 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam370
Toplam Ziyaret162459