• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
1 YIILIK VİP ÜYELİK İÇİN BAĞIŞ 10 TL
Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açıktır.Sitemizin VİP Modüllerinden yararlanmak için lütfen 10 TL BAĞIŞ yaparak sitemize üye olunuz...
6.5.1.DİNİ DEĞERLERİMİZ
Toplumumuzu birleştiren bazı temel değerler vardır. Bunların başında dinî ve millî değerlerimiz gelir. Bu değerler; milletimizin varlığını sürdürmesinde, birlik ve bütünlüğünü güçlü bir şekilde devam ettirmesinde, kaynaşmasında çok önemli rol oynamaktadır.
4.5.İSLAM DİNİ VE TEMİZLİK
Dinimiz temizliğe çok önem vermiş ve insanların her bakımdan temiz olmalarını öğütlemiştir. Yüce Allah (c.c.) Kur’an’da, “... Allah da çok temizlenenleri sever.” buyurarak temizliğe önem veren kişilerin Allah’ın (c.c.) hoşnutluğunu ve sevgisini kazanacağı belirtilmiştir.
5.5.1.MİMARİMİZDEKİ DİNİN İZLERİ
Kültürün önemli bir ögesi olarak din; sanattan estetiğe, edebiyattan musikiye, mimariden örf ve âdetlere kadar hayatın her alanında etkilidir.
7.5.2A-İNANÇLA İLGİLİ-İTİKADİ YORUMLAR
İtikat: Kişinin Yüce Allah, insan ve evren hakkındaki düşünce ve anlayışları anlamına gelen itikat; dünyada ve ahirette insanların mutlu olmaları için Allah’ın (c.c.) göndermiş olduğu kuralların hepsini kesin bir şekilde kabullenmesini ve inanmasını ifade etmektedir.
7.5.2B-FIKHİ YORUMLAR
Fıkıh: Bir şeyi bilmek, iyi ve tam anlamak, derinlemesine kavramak anlamlarına gelir. Fıkıh, İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata ilişkin hükümlerini bilmeyi ifade eder. Bu alanlarla ilgili ilim dalının da adıdır.
8.5.4.HZ.NUH(A.S)
Nuh (a.s.), Kur’an’da adı sıkça geçen bir peygamberdir. Aynı zamanda onun adını taşıyan bir sure vardır. Bununla birlikte ülü'l-azm olarak bahsedilen beş büyük peygamberden biri ve bunların ilkidir.
8.5.3.KUR'AN'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Kur’an-ı Kerim hak ile batılı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran bir kitaptır. Onun bu özelliği furkan ismiyle belirtilmiştir.
8.5.2.KUR'AN'IN ANA KONULARI
Kur'an-ın ana konuları :İnanç,İbadet,Ahlak,Kıssalar,Muamelat...Dosyayı indirmek için üye girişi yapınız.
7.5.ÜNİTE:İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR
“Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.” (Rûm suresi, 22. ayet.)
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Veliler için ders çalışma yöntemleriDeğerli Velilerim,

         Bu broşürdeki ders çalışma yöntem ve teknikler hakkındaki bilgiler, çocuğunuza sağlıklı ders çalışma alışkanlığı kazandırabilmeniz ve çocuğunuzun ders başarısını destekleyebilmeniz amacı ile hazırlanmıştır.

VELİLER İÇİN DERS ÇALIŞMA YÖNTEMLERİNİ BİLMEK ÖNEMLİDİR...

Ön ergenlik / ergenlik dönemindeki  bireyin beyni boş bir araziye benzer. Beyin hacminin en büyük olduğu yaşlardır. Ama akılcı düşünme konusunda ön ergen/ergen beyni oldukça yetersizdir. Kendini tehlikeye atabilecek davranışların nedeni budur. Bununla birlikte cinsiyet hormonlarının da etkisinin artması ergenliği birey  ve anne babaları için oldukça zor bir hale getirebilir.

     Bu zorlu dönemde sabırla ergenle çatışmadan sorunlara çözüm bulmaya çalışınız. Kuracağınız sağlıklı iletişim,  çocukluktan yetişkin bir birey olma yolunda ilk önemli ihtiyacı özgürlük olan ergen bireyle çatışmayı önleyecektir. Hem birey olarak varlığını hem de kendini koruması için kendisine gerekli olan bilgi ve sınırları baskıdan uzak, fakat aşırı gevşek olmayan bir tutumla yaklaşarak açıklamanız doğru olacaktır.

Tüm bu olumsuzluğa karşın ergenlik dönemi beynin gelişmeye en açık olduğu zaman dilimidir.  Bu nedenle her bir öğrencinin ilgi yetenekleri doğrultusunda öncelikle bir enstrüman çalması yönünde yönlendiriniz. Eğer ilgi ve yeteneği müzik yönünde değilse sportif, kültür sanat etkinlikleri ve akıl oyunları gibi beynin akılcı düşünme becerisini arttıran etkinliklere yönlendiriniz.

 Öğrencinin isteğine ve ailenin şartlarına göre bir veya iki etkinliğe devamı faydayı arttıracaktır. Özellikle enstrüman çalmak beyinin akılcı düşünme becerisinin gelişmesinde çok ama çok etkin bir rol oynamaktadır. Çocuklarınızın geliştiren akılcı düşünme becerisini arttıran bu etkinlikler aynı zamanda ders başarısını da arttıracaktır.

Sinop İstiklal Ortaokulu rehber öğretmeni Hanife AYHAN tarafında hazırlamış olan PDF formatındaki  veliler için ders çalışma yöntemleri broşürünün tamamını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
108 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam200
Toplam Ziyaret184510