• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
1 YIILIK VİP ÜYELİK İÇİN BAĞIŞ 10 TL
Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açıktır.Sitemizin VİP Modüllerinden yararlanmak için lütfen 10 TL BAĞIŞ yaparak sitemize üye olunuz...
6.5.1.DİNİ DEĞERLERİMİZ
Toplumumuzu birleştiren bazı temel değerler vardır. Bunların başında dinî ve millî değerlerimiz gelir. Bu değerler; milletimizin varlığını sürdürmesinde, birlik ve bütünlüğünü güçlü bir şekilde devam ettirmesinde, kaynaşmasında çok önemli rol oynamaktadır.
4.5.İSLAM DİNİ VE TEMİZLİK
Dinimiz temizliğe çok önem vermiş ve insanların her bakımdan temiz olmalarını öğütlemiştir. Yüce Allah (c.c.) Kur’an’da, “... Allah da çok temizlenenleri sever.” buyurarak temizliğe önem veren kişilerin Allah’ın (c.c.) hoşnutluğunu ve sevgisini kazanacağı belirtilmiştir.
5.5.1.MİMARİMİZDEKİ DİNİN İZLERİ
Kültürün önemli bir ögesi olarak din; sanattan estetiğe, edebiyattan musikiye, mimariden örf ve âdetlere kadar hayatın her alanında etkilidir.
7.5.2A-İNANÇLA İLGİLİ-İTİKADİ YORUMLAR
İtikat: Kişinin Yüce Allah, insan ve evren hakkındaki düşünce ve anlayışları anlamına gelen itikat; dünyada ve ahirette insanların mutlu olmaları için Allah’ın (c.c.) göndermiş olduğu kuralların hepsini kesin bir şekilde kabullenmesini ve inanmasını ifade etmektedir.
7.5.2B-FIKHİ YORUMLAR
Fıkıh: Bir şeyi bilmek, iyi ve tam anlamak, derinlemesine kavramak anlamlarına gelir. Fıkıh, İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata ilişkin hükümlerini bilmeyi ifade eder. Bu alanlarla ilgili ilim dalının da adıdır.
8.5.4.HZ.NUH(A.S)
Nuh (a.s.), Kur’an’da adı sıkça geçen bir peygamberdir. Aynı zamanda onun adını taşıyan bir sure vardır. Bununla birlikte ülü'l-azm olarak bahsedilen beş büyük peygamberden biri ve bunların ilkidir.
8.5.3.KUR'AN'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Kur’an-ı Kerim hak ile batılı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran bir kitaptır. Onun bu özelliği furkan ismiyle belirtilmiştir.
8.5.2.KUR'AN'IN ANA KONULARI
Kur'an-ın ana konuları :İnanç,İbadet,Ahlak,Kıssalar,Muamelat...Dosyayı indirmek için üye girişi yapınız.
7.5.ÜNİTE:İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR
“Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.” (Rûm suresi, 22. ayet.)
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Tercih sürecinde Aileye büyük iş düşüyor.

Bu sene 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan temel eğitimden ortaöğretime  geçiş sınavına(TEOG) yaklaşık olarak ülkemizdeki bir milyona yakın öğrenci girdi.Sınav öncesi yoğun bir çalışma temposundan geçen öğrenciler ve stresli bir okadarda yorucu bir sürece eşlik eden veliler sınav sonunda derin bir oh çektiler.Ancak asıl sınav şimdi başlıyor.

Uzun emek ve çalışmaların meyvelerini alma vakti yaklaşıyor.Sınavda öğrenciler ellerinden geleni yaptılar.Artık sıra velilerde.Velilere bu süreçte yine büyük iş düşüyor.

Çocuklarını sınav sonuçlarına göre yargılamamaları,başka çocuklarla karşılaştırmamaları onları ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirmeleri ve hedef belirlemelerine yardımcı olmaları büyük önem taşıyor.

Okul notlarının netleşmesinden sonra artık son aşama olan tercih sürecine girecek olan öğrenciler sınav öncesinde yaşadıkları heyecanın daha fazlasını bu süreçte yaşayacağa benziyor.Bu önemli aşamada öğrenciler kadar velilere büyük görevler düşüyor.Onlara karşı sevecen,sabırlı ve özgüven aşılayıcı olmaları hayatlarının ilerki yıllarında başarılı ve kendine güvenen bireyler olma yolunda büyük önem taşıyor.

Anne-Babalar ne yapmalı :

-Anne-babalar sınav sonucuna göre yargılayıcı ve suçlayıcı bir tavır takınmamalı

-Çocukların yeteneklerine göre hedefler belirlemelerine yardımcı olmalı

-Başka çocuklarla kıyaslama yapmamalı

-Özgüvenlerini güçlendirici bir yaklaşımda bulunmalı

-Herzaman onların yanında olduklarını hissettirmeliPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret184509