• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr//posts
  • https://twitter.com/
1 YIILIK VİP ÜYELİK İÇİN BAĞIŞ 10 TL
Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açıktır.Sitemizin VİP Modüllerinden yararlanmak için lütfen 10 TL BAĞIŞ yaparak sitemize üye olunuz...
6.5.1.DİNİ DEĞERLERİMİZ
Toplumumuzu birleştiren bazı temel değerler vardır. Bunların başında dinî ve millî değerlerimiz gelir. Bu değerler; milletimizin varlığını sürdürmesinde, birlik ve bütünlüğünü güçlü bir şekilde devam ettirmesinde, kaynaşmasında çok önemli rol oynamaktadır.
4.5.İSLAM DİNİ VE TEMİZLİK
Dinimiz temizliğe çok önem vermiş ve insanların her bakımdan temiz olmalarını öğütlemiştir. Yüce Allah (c.c.) Kur’an’da, “... Allah da çok temizlenenleri sever.” buyurarak temizliğe önem veren kişilerin Allah’ın (c.c.) hoşnutluğunu ve sevgisini kazanacağı belirtilmiştir.
5.5.1.MİMARİMİZDEKİ DİNİN İZLERİ
Kültürün önemli bir ögesi olarak din; sanattan estetiğe, edebiyattan musikiye, mimariden örf ve âdetlere kadar hayatın her alanında etkilidir.
7.5.2A-İNANÇLA İLGİLİ-İTİKADİ YORUMLAR
İtikat: Kişinin Yüce Allah, insan ve evren hakkındaki düşünce ve anlayışları anlamına gelen itikat; dünyada ve ahirette insanların mutlu olmaları için Allah’ın (c.c.) göndermiş olduğu kuralların hepsini kesin bir şekilde kabullenmesini ve inanmasını ifade etmektedir.
7.5.2B-FIKHİ YORUMLAR
Fıkıh: Bir şeyi bilmek, iyi ve tam anlamak, derinlemesine kavramak anlamlarına gelir. Fıkıh, İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata ilişkin hükümlerini bilmeyi ifade eder. Bu alanlarla ilgili ilim dalının da adıdır.
8.5.4.HZ.NUH(A.S)
Nuh (a.s.), Kur’an’da adı sıkça geçen bir peygamberdir. Aynı zamanda onun adını taşıyan bir sure vardır. Bununla birlikte ülü'l-azm olarak bahsedilen beş büyük peygamberden biri ve bunların ilkidir.
8.5.3.KUR'AN'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Kur’an-ı Kerim hak ile batılı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, iman ile küfrü, helal ile haramı birbirinden ayıran bir kitaptır. Onun bu özelliği furkan ismiyle belirtilmiştir.
8.5.2.KUR'AN'IN ANA KONULARI
Kur'an-ın ana konuları :İnanç,İbadet,Ahlak,Kıssalar,Muamelat...Dosyayı indirmek için üye girişi yapınız.
7.5.ÜNİTE:İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR
“Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.” (Rûm suresi, 22. ayet.)
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

BAĞIŞ YAPMAK İSTİYORUM


Sevgili dindersindeyiz.net ziyaretcisi; Artan maliyetler sebebiyle sitemiz eğitim-öğretim alanındaki faliyetlerine devam edebilmek için sizlerden yıllık 10 TL BAĞIŞ yapmanızı talep etmektedir..Mevcut ücretsiz üyeliklerimiz sonlandırılarak 27.03.2019 tarihinden itibaren yeni üyelik başvurularımız alınmaya başlamıştır.Aşağıdaki adımları takip ederek sitemize 10 TL BAĞIŞ yaparak  dosya ve dökümanlarımızdan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

UYARI: Sitemizin bir çok modülü tüm ziyaretcilerimize açık olup VİP modüllerimizden sadece sitemize bağış yaparak katkı yapan üyelerimiz yararlanacaktır.

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz...

Üyelik işlemleri için yapılacak iş ve işlemler:

1-Üye olmak istiyorum butonunu tıklayıp üyelik işleminizi gerçekleştiriniz.
2- Üye olurken tüm bilgilerin eksiksiz olmasına dikkat ediniz.
3-Gönder butonuna tıklayarak üyelik başvurunuzu gönderiniz.
4- Aşağıdaki iban numarasına  10 TL'BAĞIŞ yaptığınızı gösteren dekontu dindersindeyiz@gmail.com mail adresine gönderiniz.
5-Açıklama kısmına mutlaka: Bağış-adınızı ve soyadınızı-siteye üye olurken kullandığınız kullanıcı adınızı yazınız.
Örnek : Ali Örnek - ali57
6-Üyelik tarihini mutlaka doldurunuz.
6-Üyelik işleminiz dekontunuz bize ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde sistemimiz tarafından onaylanarak tamamlanacaktır.
7-İşlemler tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ve belirlediğiniz şifrenizle sitemize giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN HESAP NUMARAMIZ:
Vakıf bankası
Yasin Serçe
İban no:TR680001500158007308651995
Hesap no: 00158007308651995 
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78755.8107
Euro6.54246.5687
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 14° 11°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret192158