• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
  • https://www.instagram.com/dindersindeyiz
  • https://www.youtube.com/channel/UCsOuLq55D-d559-JFz7VdvA/
Giriş
TAKVİM
8.1.Kaza ve Kader
8.2.Zekat ve Sadaka
8.3.Din ve Hayat
8.4.Hz.Muhammed'in Örnekliği

6.5.Temel Değerlerimiz indirilebilir e-özet çalışması

Toplumumuzu Birleştiren Temel Değerler
Din, sözlükte âdet, yol ve gidişat anlamlarına gelir. Terim olarak ise: akıl sahibi insanları kendi istek ve arzuları ile hem bu dünyada hem de ahirette saadet ve selamete kavuşturan ilahi kanunlardır.
Dinimiz bizlere hem bireysel hem de toplumsal hayatımızda yol gösterir. Dinimiz bizleri bir arada tutan en önemli bağımızdır. Dinimiz bizlere sevgi, saygı, adalet, sorumluluk, yardımseverlik, dürüstlük ve güvenilirlik değerlerini aşılayarak toplumda huzur ve güveni sağlar.
Toplumumuzu birleştiren değerler sıralandığında Peygamber Efendimizin ve Ehl-i Beyt’inin sevgisi önemli bir yer tutar. Kalbimizde, İslam’ı bütün zorlukları göze alarak bizlere ulaştıran ve yaşantısı ile bizlere örnek olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) ayrı bir yeri vardır. İnsanın doğup büyüdüğü, hayatını devam ettirdiği, uğruna canını seve seve verdiği ve çocuklarına bırakabileceği en büyük mirastır vatan. Vatan; kendi değerlerimizi, inancımızı, özgürce yaşayabileceğimiz yerdir.
Vatan, bayrak ve İstiklal Marşı gibi değerler toplumumuzu bir arada tutan ortak değerlerimizdir. Bu değerler, milleti millet yapan ve birbirine kaynaştıran değerlerimizdendir. Bu değerlerin ortadan kaybolması ülkenin yok olmasına sebep olur. Toplum kimliğini kaybeder.

  • 6.Sınıf 5.Ünite Temel Değerlerimiz online çalışan veya indirilebilir e-özet dosyasına ulaşmak için lütfen tıklayınız...


332 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
Hava Durumu
4.2.İslamı Tanıyalım
7.1.Melek ve Ahiret İnancı
7.2.Hac ve Kurban İbadeti
5.2.Ünite:Oruç ibadeti
6.4.Hz.Muhammed'in Hayatı